Main Menu
User Menu

XIX. armádní sbor (motorizovaný) [1939-1940]

XIX Army Corps (motorized) / XIX. Armeekorps (motorisiert)

     
Název:
Name:
XIX. armádní sbor (motorizovaný)
Originální název:
Original Name:
XIX. Armeekorps (motorisiert)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1940
Nástupce:
Successor:
Guderianova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1939-01.09.1939 ?
01.09.1939-08.09.1939 4. armáda
08.09.1939-20.09.1939 Skupina armád Sever
20.09.1939-DD.12.1939 4. armáda
DD.12.1939-01.06.1940 12. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.07.1939-01.06.1940 Guderian, Heinz Wilhelm (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1939-01.06.1940 Nehring, Walther Kurt Jsef (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1939-DD.10.1939 2. pěší divize (motorizovaná)
DD.09.1939-DD.09.1939 20. pěší divize (motorizovaná)
DD.09.1939-DD.12.1939 3. tanková divize
16.11.1939-01.03.1940 2. pěší divize (motorizovaná)
DD.01.1940-DD.05.1940 2. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XIX. Armeekorps (motorisiert)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XIX-armadni-sbor-motorizovany-1939-1940-t10159#435812Verze : 0
MOD
Operace:
Polsko (Sep 1939 - May 1940)
Francie (May 1940 - June 1940)
Francie (June 1940 - Nov 1940)
URL : https://www.valka.cz/XIX-armadni-sbor-motorizovany-1939-1940-t10159#30890Verze : 0
MOD
v září 1939 dobyl pevnost Brest-litevsk.
URL : https://www.valka.cz/XIX-armadni-sbor-motorizovany-1939-1940-t10159#184138Verze : 0
MOD