Main Menu
User Menu
Reklama

recenze a pokecy o modelech letadel

Diskuse
podobne jeko u techniky ale o letadlech
PS:je to zvlast aby se v tom nanadelal binec


takze zacnu:nedavno(asi pred dvema mesici)jsem stavel svalbinu od tamky(pokud se vam zda ze lepim jenom tamyiu,tak se vam to nezda protoze 90% mych modelu jsou od tamyie Very Happy ) a koupil jsem si motor od airesu a byl(a jsem) z ni uplne vedle,lepsi uz je jenom tamkovy razorback(P-47 samozrejme).
To Admin:uz se nezlob prosim a popremyslej o tech warriorech diky Very Happy
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#4164Verze : 0
To Admin


Dovolil bych si uctivě navrhnout, aby ty naše příspěvky (Fridrich a Georgie S.) u T-54 o "kitařině" a hlavně figurkách byly přesunuty do tohoto tématu, samozřejmě pokud tam nevadí.
Díky za pochopení. Seržanti se omlouvají Embarassed


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#4168Verze : 0
ja se pridavam Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#4171Verze : 0
V pohode, presunu ... ale vytvorim na to extra tema, aby v tom nebyl bordel v poradi Very Happy tady to bude fakt prehlednejsi ... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#4180Verze : 0
MOD
ok i accept Very Happy
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#4265Verze : 0
Chtěl bych se zeptat, když na letadlo nalepím obtisky tak sou většinou takový lesklý co mám udělat aby se tak neleskly?
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#20998Verze : 0
Těch metod je víc, asi nejlepší je celý model přelakovat. Pak se doporučuje lehce přešmrdlat celý model starým měkkým zubním kartáčkem, to sjednotí lesk, ale celý model je takový pololesklý (což je ovšem u některých modelů dobře). A naposledy se doporučuje celý model přetřít olejem na šicí stroje. Ze začátku je celý model děsně lesklý, ale jak stárne, ten lesk se vytrácí a povrch modelu se opět sjednotí. Jenže časem vystárne úplně a musí se to udělat znovu a navíc je pak model hnusně mastný a smrdí.


Zkoušel jsem všechno, ale to přelakování je asi nejlepší, navíc to ochrání obtisky i patinu proti ošmatání.


Georgi možná zná ještě něco lepšího.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21003Verze : 0
MOD
A čím by to bylo nejlepší přelakovat?
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21015Verze : 0
Pokud používáš stříkací pistoli, stříkni to matným lakem, který vyrábí všechny firmy, co nabízejí modelářské barvy.


Pokud štětcuješ, je tu malý problém, protože lakování štětcem není moc pěkné - lak dost "kocouruje", ale možná mají jiní lepší zkušenosti, dnes taky existuje řada jiných laků, ve kterých se já moc nevyznám, třeba akryly nebo tak. Tady počkej až ti poradí Georgi nebo Marty nebo SKOT.


Ještě si můžeš koupit klasický lak na nábytek ve spreji (dělá se matný i lesklý. Já sám s tím mám dobré výsledky (ale já nestavím modely na soutěže, jenom vitríňáky), ale musíš dát velký pozor, protože tenhle lak je acetonový a když ho dáš moc, sežere ti barvu i obtisky. Musíš to stříknout jen zlehka, ale třeba víckrát.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21021Verze : 0
MOD
Já taky stavím modeli do vytrýny. A jinak díky za rady. Sem tvůj dlužník.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21052Verze : 0
To Humpa
Dekály by si mal nanášať pomocou prípravkov, ktoré pre tento účel vyrába viacero firiem. Najlepšie sa dekály nanášajú na lesklý povrch a tak je vhodné pod dekál urobiť lesklým lakom prípravu na ich nanesenie.


Ten lak na nábytok, ktorý Ti odporúčal RAD je skutočne výborný. Ale dovolím si malé upozornenie. Vzhľadom k tomu, že je naozaj agresívny - nitrocelulózový, mal by si si najprv na nejakom staršom kúsku plastiku, ktorý nafarbíš, odskúšať reakciu toho laku. Je to najmä preto, že so sprejmi sa pracuje inak ako s klasickou pištoľou alebo štetcom a to by si mal najprv nadobudnúť skúsenosti. Jednak sa tým naučíš nanášať jemné vrstvy a jednak uvidíš čo to robí. Po druhé tento lak reaguje tak, že povrch modelu Ti pri silnejšej vrstve "nabobtná", čo neskúsený modelár väčšinou začne okamžite utierať alebo inak opravovať a tak to ešte pokazí. Ten lak treba nechať a netreba sa toho báť. Akonáhle zaschne, všetko sa vráti do normálu. Výsledok je skutočne dobrý.


Čo sa týka konečnej fázy, tiež sme už vyskúšali takmer všetko, vrátane BISTROLU a pod. Najlepšie sa mi však osvedčilo, podľa vzoru môjho kolegu Mira Hlavatého (pozri vo fóre "prodám" model ShKH 152 DANA) zmiešať dva diely lesklého a polovicu až jeden diel matného laku (AGAMA, HUMBROLL, TESTORS) a výsledok je úplne super.


Inak každý modelár má svoje osvedčené postupy, ktoré sám považuje za najlepšie, bez ohľadu na to, čo hovoria iní odborníci. Odporúčam Ti, aby si si prečítal postupy týchto prác v NOVINKÁCH MPM a v MODELÉŘi. Je to určite dobré preštudovať a určite si potom sám urobíš vlastnú technológiu, ktorá Ti bude najlepšie vyhovovať.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21083Verze : 0
to Humpa: Já s úspěchem používám pro tyto účely dětský azulénový olej, který dostaneš v každé drogerii. Běžně se používá na "maštění" dětských prdýlek, ale fakt je výborný.
Stačí na několika místech modelu nanést pár kapek, které se pak rozlezou po celém modelu a vytvoří jednotný lesk. Po čase se Ti může stát, že olej z modelu vyschne a pak stačí předešlý postup zopakovat. Moc oleje zbytečně nepoužívej - pak ztéká.


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21100Verze : 0
Děkuji mockrát všem co mi pomohli s mým problémem.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21128Verze : 0
Ale,ale,hoši.
Tak,začnem od začátku.Dokonale vybroušený a vyleštěný povrch,pochopitelně zatmelenýSmile)))))))přestříknout,nebo nejhůř tenoučkou vrstvou naštětcovat Mr.Surfacerem,500,1000,nebo 1200,jak je ctěná libost.Přebrousit (pod vodou!!!!!!!!!!!smirkem 1000 a více a přeleštit.Stříknout nebo naštetcovat první tenoučkou vrstvu hodně ředěné barvy.Nechat DOKONALE proschnout.Pak stříkat nebo štětcovat další vrstvu.každou vrstvu je lepší LEHCE přebrousit pod vodou smirkem tak 2000 až 2500 a přeleštit..Barvu ředit nejlíp originál ředidlem,je to trošku dražší,ale spolehlivé.Modelář alchymista pochopitelně nedá dopustit na směs nitroglycerínu a chlupů sovy pálené,ale originál je originál.Smile))))))))))))Tohle opakovat až k dokonalosti.Všeobecně platí,že je lepších několik TENKÝCH vrstev barvy,než jedna tlustá.
A teď k nanášení obtisků-napřed použít zázračné vodičky,ale chce to vyzkoušet.Šikmooký vodičky si rozumějí se šikmookými obtisky a evropa s evropou.Nevím,jaké je v tom kouzlo (asi něco jako voodoo),ale je to tak.takže nepoužívaný obtisk zkusit nalepit na nepoužívaný kus stavebnice s použitím vodiček.Lepit obtisk ZÁSADNĚ na LESKLÝ povrch.Nechat DOKONALE proschnout,napatinovat,nastřikat nebo naštetcovat patřičným finálovým lakem.A teď pozor.Kolegové doporučovali lak na nábytek-správně,ale NIKOLIV nitrocelulozový,ale AKRYLOVÝ.Prodává se pod náznem SPORTAKRYL mat nebo lesk,piksla kilovka stojí asi stovku a vydrží až do důchodu.nežloutne,nepraská.Je dcobrý i na kabinky.V každém případě alespoň tuhle finálovou vrstvu to chce fouknout.Na to bohatě stačí ta nejlevnější fixírka a vzduchovací motorek.Ježíš,to bude keců,co ti to radímSad))))))))))))))))))))Ale funguje to.Nemám nic proti ojejům,ať už na zbraně,nebo dětský prdele,ani proti bistrolu a podobný chemii,ale lak je lak,všechno ostatní je jenom nahrážka.I když někdy docela pěknáSmile)) Ale hlavní problém je jinde-na všechny povrchy,naolejované,či nabistrolované se lepí a to doslova,prach.A jde HOOOOOOOOOODNĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚ blbě odstranit
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21144Verze : 0
to marty: No vidím, že jsi to vzal vědecky Wink . Máš pravdu, že na olej se chytá prach, ale než se Ti sedne na můj preferovaný dětský - zadečkový, Very Happy tak ten stačí dříve vyschnout.
Jinak olej se dobře odstraňuje jarovou vodou, aniž by nějak utrpěly obtisky.


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21149Verze : 0
Marty: Slušný, slušný... Idea Shocked
Jenže kdybych já zkusil tu masturbaci tak jak ty ji popisuješ, tak by mě asi modelařina přestala bavit. Naštěstí stavím modýlky jen pro svoje potěšení a tak zůstanu u normálního tupování z osmdesátých let. Wink
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21150Verze : 0
MOD
Rade,já si taky (a určitě i mnoho jiných,lepších modelářů)myslel cosi o rektální turistice,když mi to jeden nejmenovaný špičkový modelář vyprávěl a ukazoval.Jenomže pak jsem to vyzkoušel..............A všechny modely,které jsem do té doby postavil,má kluk ve vitrínce a já začínám znovu,lépe a radostněji.Ono to vypadá jako těžká onanie,ale je faktem,že proto,aby sis ušetřil tuhle hnusnou a časově náročnou práci,začneš dělat pečlivěji,čistěji,dobře si rozmyslíš,jestli upravit dílek před přilepením,nebo potom pracně tmelit,brousit,tmelit,brousit,tmelit..................A potom už to najednou není onanie,protože najednou i ten model,který považuješ za vitrínkáč,se může zúčastnit když ne soutěže,tak výstavy a nevypadá jako popelka.Já si osobně myslím,že žádný učený z nebe nespad,a pokud rady,které jsem dal,k něčemu někomu budou,tak OK.A pokud mi potom ten člověk řekne,nebo napíše,že to zkusil a že se mu ten model povedl,budu jenom rád.
Tak to bylo filozofické zamyšlení a teď zpět k modelařiněSmile)))))))))))))
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21153Verze : 0
Nechtěli by jste, když tak zasvěceně hovoříte o modelech, svěje příspěvky dát dohromady a něco poslat na plstikovou valku?


S Adminem by jsme to celkem uvítali Smile
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21158Verze : 0
MOD
Marty: V pořádku já to nemyslel nijak zle. Každý staví v rámci svých možností a schopností. Není pravdou, že bych se nechtěl přiučit něco nového, ale tohle je opravdu na mě moc.


Ale je fakt, že bycho tu měli zveřejnit co nejvíc možností, aby si případný dotazovatel mohl vybrat. A to jsme myslím udělali, takže je vše OK.


Mindphaser: Mám dost co dělat s články pro klasickou válku, budu se snažit, ale nemůžu nic slíbit.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21168Verze : 0
MOD
To Rad: V pohodě, jen žádná křeč, z toho by jsi pak neměl žádné potěšení.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21174Verze : 0
MOD
Rade, tak me napadlo, kdyz uz sem tak pracne tahnu ty modely z Dragonu, poslu ti pak mailem nejakej seznam, kdyby kluci z vaseho plastik klubu neco chteli ke staveni, tak vam muzu neco dodat, samozrejme za "slusnejsi" cenu (i tak jsme zhruba na polovine obvykle ceny z obchodu). Co ty na to, chlopiku ? Smile
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21175Verze : 0
MOD
To Rad:Já to taky nemyslel nijak zle:)))))
To Mindphaser:Už se na tom pracuje,pracovní název kitařina pro lenochy neníSmile)))))))))))))))))
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21176Verze : 0
Adminek: Dík!!


Mindphaser: V poho, stejně něco určitě vypotím, akorát nevím kdy.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21179Verze : 0
MOD
marty: Už se všichni moc těšíme Smile


Rad: a přijde čas, tak to bude
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#21223Verze : 0
MOD
Cau,
Nasel jsem doma stary model od SMERu SAVOIA MARCHETI SM-79 SPARVIERO. Ve stavebnici je kamuflaz jugoslavskeho letectva.
Chtel bych si ho vybarvit v barvach italskeho letectva.


Ktera firma ma v nabidce obtisky(M 1:72) pro tento letoun v barvach italskeho letectva?


Dik
Oski
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#23221Verze : 0
Cau,


Jeste bych potreboval tyhle obtisky:


F6F-3 Hellcat v barvach americkeho nebo britskeho letectva
F4U-1 Corsair v barvach americkeho letectva


Ktera firma ma v nabidce tyhle obtisky (M 1:72)?


Dik
Oski
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#23341Verze : 0
To oski : ke Tvému prvnímu příspěvku - pokud jsi našel Sparviero od Směru, pak pozor, tento model není v měřítku 1:72, ale 1:48 ! S dekály k tomuto měřítku a na tento model by pak byl problém. Směr později, tedy po revoluci, balil tento model ještě jednou a je možné, že by v něm Italové mohli být, když už to tolik nevadilo Very Happy Takže bys buďto musel sehnat někoho, kdo nové balení má, nebo si ho koupit rovnou celé . A ke druhému příspěvku - nějaké americké dekály na F-6F3 Hellcat bych vlastnil, možná by byly i na Corsair, takže jestli chceš, napiš mi do e-mailu na adresu scotty@valka.cz svou adresu a já Ti je pošlu v obálce. Stavím jen britské markingy, tudíž mi Amíci zbývají a rád je někomu věnuju, nic za ně nechci Very Happy .
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#23362Verze : 0
Cau,


Chtel bych si koupit modely Ju-88 A a Mistel (1:72).
Od ktere firmy jsou modely techto letounu nejkvalitnejsi?


Dik za radu.
Oski
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#23601Verze : 0
Cau,


Jake mate zkusenosti s modely od firem MPM a BILEK?
Jedna se o kvalitni modely?


Oski
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#23673Verze : 0
Ano.zvlášť Bílekvysoce kvalitní,tak říkajíc modely pro znalce..........kdo je zná,nekupuje,.MPM jsou na opačné straně,kvalitní short-runy,stříkačky jsou kvality kolísavé.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#23901Verze : 0
Zdar!
Mám taky dotaz, na martyho! Pořídil jsem ( na radu zkušeného modeláře) šedý Mr. Surfacer 3000! Podle etikety s R-větami a S-větami a podle smradu je to pěkné svinstvo...mohl by jsi se krátce zmínit o všeobecném využití Surfacerů jako takových? Byl mi doporučen jako velmi kvalitní základní nátěr na celý povrch modelu, ještě před stříkáním...mohl by mít i další využití? ( případně mne někam odkaž! Děkuji....
Na všechny: Nemáte někdo povědomost o stránkách v angličtině a nabídce výrobků fy Mr.HOBBY? Našel jsem poze stránky psané tím jejich " rozsypaným čajem" ...Wink... Díky Káca
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#24201Verze : 0
Předesílám,že výraz Surfacer 3000 slyším prvně v životě-buď jsi se spletl,nebo je to novinka,nebo je to trapný pokus o zkoušku:)))))))))Obecně-Surfacer 500,1000,1200 - liší se hrubosti- se používá ke sjednocení povrchu modelu před finálovým nástřikem.Tedy-vybroušený a přeleštěný model (flanelem,nebo jiným hadříkem nepouštějícím chlupy) stříknu podle kvality povrchu 500,když si nevěřím,nebo 1000,když si věřím.Po zaschnutí se krásně objeví veškeré nectnosti,škrábance,špatné vytmelení.....Přebrousíš,přetmelíš,přestříkneš surfacerem a jedeš znova.
500 se dá použít i na štěteček,na hlubší rejpance a spáry (pod slovem spára si proboha nepředstavuj nevytmelený spoj trup-křídlo),1000 je výhradně na stříkání.Pokud máš lahvičku,tak na stříkání ředit tak 5-10:1 pro ředidlo,výhradně originál Mr.Thinner.Ředění si vyzkoušej podle pistole a tlaku,který používáš.Pak se to dá použít i na resin,opět jako sjednocení.To má výhodu,že už nemusíš používat Resin-primer,na surfaceru drží skoro všechny barvy.
Obrovská a neocenitelná výhoda téhle věci je v tom,že ti sjednotí povrch a zároveň zachová detaily.Teda pokud nejsi se stříkačkou prase -karbous,a na model barvu spíš neleješ.
Pro běžné použití v kitařině stačí 1000,jestli jsi fajnšmekr,pořiď si i ty ostatní.Dělají to i jako spray,pokud nemáš pistolku.
JO,A ZÁSADNĚ SE TO NESTŘÍKÁ NA PRŮHLEDNÝ ČÁSTI.......TEDA,POKUD NEJSI MASOCHISTA...
Pokud se chceš dozvědět všechno na téma Surfacer a příbuzné sajrajty,www.gunze.cz ,www.eduard.cz ,a nebo nymburský chat.Stačí?Smile)))))))))
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#24219Verze : 0
Zdravím martyho!
Děkuji za informace. Ta 3000ovka je opravdu nesmysl a spletl jsem se.
Pořídil jsem totiž zároven s ním i Mr.Airbrush GMW3 Double Action- tak možná odtud ta trojka, omlouvám se.
Embarassed
Podívám se na ty odkazy ještě, jinak ještě jednou díky!
Káca
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#24254Verze : 0
Měl bych také dotaz k tématu Surfacer. Máte někdo zkušenosti s oběma typy balení - spray i stříkací? Koupil jsem si spray - 1)ušetřil jsem na ředidle 2)nemusím čistit pistoli - byl jsem spokojen, jak jsem to vyřešil, ale objevil se bod č. 3) spray funguje jako přepínač - stříka nebo nestříká, tzn. není možno redukovat sílu, množství, atd. a 4) zdá se mi, že 80% Surfaceru končí na podložce - zvlášť pokud stříkám menší věci. Shrnutí: Co používáte a co je lepší?
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#40612Verze : 0
Já používám oboje:)))))To jsem ti moc nepomohl,vím.Spray na velké plochy,křídla,trup,před sestavením dohromady.Pak nastupuje ředěný stříkací pistolový.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#40984Verze : 0
Podle mě je mnohem výhodější používat Surfacer 1000 + originální ředidlo Mr. Color Thinner. Naředím si ho kolik potřebuju a hlavně je s pistolí mnohem jednodušší práce. Podle mě je u spreje poměr výkon/cena/množství docela blbej. Hodně barvy pak přijde do kytek...
Ale to je samozřejmě můj osobní pocit.


Ale jinak Surfacer 1000 je bombovej přípravek. Například, když jsem dělal Junkerse Ju 88 ve čtvrtce od Dragounů, tak ten měl tak příšerně hrubej povrch, že nemít surfacer, nikdy by se mi nepodařilo docílit perfektně hladkého a čistého povrchu.
viz:
www.modelplac.wz.cz
a
www.modelplac.wz.cz


Kubrt http://www.modelplac.wz.cz/
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#42215Verze : 0
Omluva, ten anonym je ode mne, nevšiml jsem si že nejsem přihlášen.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#42219Verze : 0
Ahojte všichni, jenom potřeba malé rady.


Zakoupil jsem můj oblíbeny stroj P-61 od AIRFIXU. Dokoupil jsem si lepty, atd. od AIRESu. CO sa stalo bohužel buď ten původní model (pravděpodobnější) nebo ty doplňky jsou mimo měřítko 1:72. Pokud bych zasadil odlitek kabiny do trupu tak na obou stranách bude mezera tak 0,5-1 mm. Nevíte nějakou radu, jak to vyřešit !!!


Plus navíc stavím Lady in Dark a vyskytl se problém s barevným rozvržením - need a help !!!


BTW na tohle letadlo P-61 A-C je těžků sehnat foto, takže pokud chcete mohu poskytnout.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43352Verze : 0
Je složité radit poslepu - bylo by lepší to vidět - teoreticky jsou tři možnosti - 1) vytmelit nebo jinak zaslepit ty 1 mm škvírky 2) v prostoru kabiny zbrousit-zúžit trup letadla s postupným přechodem dopředu i dozadu 3) rozříznout podélně Aires kabinku, nastavit a slepit, na podlaze by se to mohlo spíš zamaskovat.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43362Verze : 0
Diky za radu, asi zkusim to s tím podélným rozříznutím kabinky ... Bojim ,bojim, je složitý protože na zemi je spousta minidetailů a může je to zničit + je nutný udělat díru pro vchod členů posádky Sad ..


No jak to vypada? asi takto - mam trup, který se slepí k sobě a vytvoří řekněme jakýsi obal s průřezem elipsy. Do něj se zespodu nasadí ta kabinka, prúřez obdélníku. Jde o to, že tam, kde by mělo začít sklo se to spojuje (teda by mělo), ale tak tomu není takže po celé délce kokpitu je již zmíněná mezera na obou stranách -- někdo mi radil tam dát dva asi 1 mm proužky. Jenže pak by stěna byla asi 3 mm !!!!
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43376Verze : 0
No, je to těžké... Rozhodně nelze upravovat trup, to mi došlo až teď, neboť pak by byl zase velký problém s průhledným krytem kokpitu. Takže, ehm, rozříznout kabinku, vyhnout se přitom detailům, zafixovat na pevnou podložku (asi přilepit na slabou destičku) vytmelit vzniklou spáru - no, práce pro silné nervy. Ještě je tu možnost (u Airfixu celkem pravděpodobná) že kryt kokpitu je tlustý, moc přes něj nebude vidět a 3mm silná stěna se ztratí. Nebo koupit nový model? Smile Já osobně se Airfixu obloukem vyhýbám.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43459Verze : 0
ISEK: Díky moc za rady. Asi se zařídím, jak říkáš. Tzn. rozříznout na podlaze. Tak to bude horor, protože do toho ještě musí přijít ten otvor pro vstup posádky. Drž mi palce ...


S tím oknem no já chystám odklopný horní překryt a postranní okénka otevírací takže do modelu bude stopro vidět i na tu 3mm hranu Smile Plus podle kopyta nový kryt, protože na tom AIRFIX jsou takový tři obrovský kruhy od vtoků, kterých se stopro nezbavím ničím.


K AIRFIXu - já se mu taky vyhýbám většinou (např. model Corsair F4 U-7 není vůbec špatný ve francouzských barvách). Jenže problém je, že takový fantastický model jako je P-61 nikdo pořádný nevyrábí !!! Pouze AIRFIX a REVELL alá Dragon, a tohle všechno sou formy starý tak možná 20 let. No asi každýmu doporučim, pokud nejste maniak jako já, který brousí, tmelí, rýsuje celé letadlo znovu+ k tomu dělá spoustu detailů na koleně, tak se do toho nepouštějte Smile
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43463Verze : 0
já ti do toho nechci nějak kecat,ale bez problémů se dá sehnat Monogram,1/48 a je dost dobrej,na svůj věk.Rozdeklovaný motory,otevřená kabina,rozdeklovaný zbraně.jak je přesný nevím,když jsem ho před 15 lety stavěl,až tak mě přesnost nebral.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43468Verze : 0
Hmm , tak to díky za tip, asi to vyzkouším až dolepím tenhle Smile No po pravdě já se specializuji na 1:72 takže tam na výběr nic není Sad
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43497Verze : 0
Jestli chceš P-61 v 1/72, tak ji mam doma od Dragonu a kdyby jsi si měl zajem, tak by jsem ji pustil, já se specializuju na 1/48.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#43505Verze : 0
MOD

Citace - Fridrich :


Jinak olej se dobře odstraňuje jarovou vodou, aniž by nějak utrpěly obtisky.


FridrichPokavaď používáš Gunze barvy, tak jarovou vodou docela spolehlivě odstraníš nejenom prach, ale i barvu Rolling Eyes !
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#45479Verze : 0
A když přidáš špetku louhu nebo sava,máš fungl novou stavebnici:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#49025Verze : 0
Kdo ví, jestli to to savo celý nesežere Smile
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50390Verze : 0
Nesežere.Sundá barvu a když to necháš potopený déle,tak i rozlepí .
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50720Verze : 0
Tak to je nářez, takhle by se teda mohli spravit nepěkný modely.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50723Verze : 0
je to vyzkoušený a spolehlivý.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50738Verze : 0
Jo a za stálého míchání i s modelem vylejeme do záchoda Laughing !
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50741Verze : 0
To si říkáš ekolog?Styď se:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50757Verze : 0
Kdo tvrdil, že jsem ekolog???? Wink
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50758Verze : 0
Když jsme u odstraňování barev z modelů, také bych si přihřál polívčičku. Pravda, Savo jsem nezkoušel. To - použité na mytí nábytku - velmi chutná našemu kocourovi Laughing .


Již léta používám starý dobrý louh. Prodávával se v kilových krabicích, obsah obvykle ve vločkách nebo mylých čočkách, a nasycený rozrok sežral skoro všechno. Jeden čas jsem měl záchvat opravování, a kbelík s louhem byl základním vybavením balkónu. V dávných sovialistických dobách jsem totiž často obohacoval sbírku tím, že jsem od šťastnějších, leč patlavějších (aspoˇpodle mě) Wink modelářů s přístupem k příbuzenstvu na Západě, kupoval a vyměňoval i postavené kousky. Ty pak putovaly do louhu. Až na vyjímky šlo vše krásně dolů. Od obtisků přes laky až po barvu. Při použití klasických lepidel obvykle louh narušil i spoj, takže drobné detaily prostě upadly 8) - ta rozkoš s jejich hledáním ve vrstvě zkrystalizovaného louhu, starých obtisků a různých střepů na dně kýble- ostatní spoje se obvykle podrobily operaci žiletkou. (zvláště šikovná byla ostří z holicíxh strojků - byla dvě a úzká).
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50760Verze : 0
no horší by bylo kdyby byl kuřák, to by to asi jen tak neuhasil, kdyby mu cigaro spadlo do wc
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50778Verze : 0
To svinstvo není hořlavina,ale žíravina.
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#50790Verze : 0
aha, no za pokus to stálo, ale s ŘEDIDLEM by to tak dopadlo
URL : https://www.valka.cz/recenze-a-pokecy-o-modelech-letadel-t910#51909Verze : 0