Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 314 [1943-1945]

314th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 314

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 314
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 314
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství pobřežního dělostřelectva Řecko
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.04.1943-08.05.1945 Skupina armád E
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
29.04.1943-20.03.1944 Krause, Johannes (Generalmajor)
20.03.1944-20.03.1945 Scholz, Erich (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-314-1943-1945-t185749#542037Verze : 1
MOD