Main Menu
User Menu

V./4. oddělení /účetní a kontrolní/ [1927-1938]

4th Section /Accounting and Control/ of the 5th Department

     
Název:
Name:
V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
Originální název:
Original Name:
V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1927
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1927-27.07.1937 V. odbor
27.07.1937-24.09.1938 V. odbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1927-DD.01.1927 Schmidt, Antonín (Podplukovník)
DD.01.1927-24.09.1938 Schmidt, Antonín (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/V-4-oddeleni-ucetni-a-kontrolni-1927-1938-t57128#575193Verze : 1
MOD
V./4. oddělení (účetní a kontrolní) Ministerstva národní obrany [1927-1938]


Oddělení vzniklo 1. ledna 1927 přejmenováním ze 43. oddělení (účetního a kontrolního) Ministerstva národní obrany [1922-1927]. Nacházelo se v Praze, podléhalo V. odboru [správnímu] Ministerstva národní obrany [1927-1937] a od července 1937 V. odboru [intendančnímu] Ministerstva národní obrany [1937-1938].
Součástí oddělení byla:
kancelář přednosty,
skupina systemální,
skupina revisní a závěrečného účtu,
účtárna Ministerstva národní obrany.


Přednostou oddělení byl:
podplukovník účetní kontroly, od února 1929 plukovník účetní kontroly Antonín Schmidt (leden 1927 – září 1938).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/V-4-oddeleni-ucetni-a-kontrolni-1927-1938-t57128#206559Verze : 0
MOD