Main Menu
User Menu

Stíhací eskadra 134 [1936-1938]

134th Fighter Wing

Jagdgeschwader 134 (JG 134)

     
Název:
Name:
Stíhací eskadra 134
Originální název:
Original Name:
Jagdgeschwader 134 (JG 134)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
Stíhací eskadra 142 (JG 142)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1936-01.11.1937 Vyšší letecké velitelství IV
01.11.1937-01.08.1938 Vyšší letecké velitelství 4
01.08.1938-01.11.1938 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-01.11.1938 Dortmund, Fliegerhorst Dortmund-Brackel /

Velitel:
Commander:
01.04.1936-01.11.1938 Döring, Kurt-Bertram von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1936-01.11.1938 I. skupina Stíhací eskadry 134
01.04.1936-01.11.1938 II. skupina Stíhací eskadry 134
01.04.1936-01.04.1937 III. skupina Stíhací eskadry 134
01.07.1938-01.11.1938 IV. skupina Stíhací eskadry 134

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.04.1936-01.11.1938 Horst Wessel (Wessel, Horst Ludwig)
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg134.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-134-1936-1938-t7307#17474Verze : 1
MOD