Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl (motorizovaný) 25 [1940-1942]

25th Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 25

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 25
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 25
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumný oddíl 25
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1940-01.05.1942 25. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-05.02.1941 Menke, ? (Hauptmann)
DD.MM.RRRR-20.07.1941 Eicke, ? (Hauptmann)
20.07.1941-07.08.1941 Uebelhoer, ? (Oberleutnant)
07.08.1941-19.12.1941 Bellegarde, von (Hauptmann)
19.12.1941-01.05.1942 Uebelhoer, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-motorizovany-25-1940-1942-t223793#623157Verze : 0
MOD