Main Menu
User Menu

Pozorovací peruť I [1941-1944]

1st Observation Squadron / Pozorovacia peruť I

     
Název:
Name:
Pozorovací peruť I
Originální název:
Original Name:
Pozorovacia peruť I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1941-DD.MM.1944 Letecký pluk
Dislokace:
Deployed:
01.05.1941-DD.MM.RRRR Spišská Nová Ves /

Velitel:
Commander:
01.05.1941-01.02.1942 Janček, Kornel (Major)
01.02.1942-14.08.1942 Guljanič, Mikuláš (Stotník)
14.08.1942-15.01.1943 Kubica, Belo (Stotník)
07.08.1943-31.01.1944 Guljanič, Mikuláš (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1941-DD.MM.1944 Letka 1
01.05.1941-DD.MM.1944 Letka 2

Ručně vyplněné položky:
01.05.1941-DD.MM.1944 Letka 1
01.05.1941-DD.MM.1944 Letka 2
01.05.1941-DD.MM.1944 Letka 3
Poznámka:
Note:
založeno během linkování
Zdroje:
Sources:
Rajninec, Juraj: Slovenské letectvo 1939-1944. Sv. 1. Bratislava, MPS 1997.
URL : https://www.valka.cz/Pozorovaci-perut-I-1941-1944-t128768#434623Verze : 1
MOD