Main Menu
User Menu

Jezdecký přezvědný oddíl [1941-1942]

Cavalry Reconnaissance Division / Jazdecký priezvedný oddiel

     
Název:
Name:
Jezdecký přezvědný oddíl
Originální název:
Original Name:
Jazdecký priezvedný oddiel
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-01.07.1942 Zajišťovací divise
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-01.07.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-16.10.1941 Veselý, Ján (Podplukovník)
16.10.1941-01.01.1942 Malár, Ján (Major)
01.01.1942-21.03.1942 Malár, Ján (Podplukovník)
21.03.1942-01.07.1942 Kmickievič, Jaroslav (Podplukovník)
DD.08.1942-25.12.1942 Veselý, Ján (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-01.07.1942 Jezdecká eskadrona 1
25.07.1941-01.07.1942 Jezdecká eskadrona 2

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Jezdecky-prezvedny-oddil-1941-1942-t187707#545805Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Cavalry-Reconnaissance-Division-Jazdecky-priezvedny-oddiel-t187707#545805Version : 0
MOD