Main Menu
User Menu

II. armáda, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Army

     
Název:
Name:
II. armáda, velitelství
Originální název:
Original Name:
II. armáda, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 103 - Mobilisovaný útvar 103-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Zemské vojenské velitelství v Brně
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství
14.10.1938-22.10.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-08.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /
08.10.1938-20.10.1938 Račice, zámek /
20.10.1938-22.10.1938 Brno, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-22.10.1938 Luža, Vojtěch (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-22.10.1938 Vejmelka, František (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-05.10.1938 8. divise
27.09.1938-22.10.1938 Stan velitelství II. armády
27.09.1938-12.10.1938 Velitelství IV. sboru
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství XIII. hraničního pásma
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva II. armády
27.09.1938-DD.10.1938 Velitelství etapy II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství letectva II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska II. armády
27.09.1938-16.10.1938 Vyšší polní soud II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad automobilní služby II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad duchovní služby II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad intendanční služby II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad remontní služby II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad služby silniční dopravy II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad veterinářské služby II. armády
27.09.1938-16.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad zdravotnické služby II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Štáb II. armády
03.10.1938-22.10.1938 2. rychlá divise, velitelství
06.10.1938-22.10.1938 12. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno JIRÁSEK 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu 1938, Velitelství "Jirásek"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL CZ: https://www.valka.cz/II-armada-velitelstvi-1938-1938-t57689#586656Verze : 5
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Headquarters-of-the-2nd-Army-t57689#586656Version : 0
MOD