Main Menu
User Menu

Hlavní štáb branné moci [1938-1939]

Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
Hlavní štáb branné moci
Originální název:
Original Name:
Hlavní štáb branné moci
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní štáb branné moci
Datum zániku:
Disbanded:
04.03.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
14.10.1938-22.10.1938 Ministerstvo národní obrany
22.10.1938-04.03.1939 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
14.10.1938-04.03.1939 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
14.10.1938-01.03.1939 Krejčí, Ludvík (armádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.10.1938-22.10.1938 I. armáda, velitelství
14.10.1938-22.10.1938 II. armáda, velitelství
14.10.1938-15.12.1938 III. armáda, velitelství
14.10.1938-30.11.1938 IV. armáda, velitelství
22.10.1938-01.04.1939 Letecká brigáda, velitelství
06.12.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stab-branne-moci-1938-1939-t202461#577984Verze : 1
MOD