Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 355 [1937-1939]

1st Group of the 355th Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 355 (I./KG 355)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 355
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 355
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
I. skupina Bombardovací eskadry 53
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1937-01.05.1939 Bombardovací eskadra 355
Dislokace:
Deployed:
01.04.1937-01.07.1938 Gablingen, Fliegerhorst Gablingen /
01.07.1938-01.05.1939 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1937-DD.MM.1937 Holzhauser, ? (Oberstleutnant)
DD.MM.1938-01.05.1939 Mehnert, Karl (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg355.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-355-1937-1939-t172898#513762Verze : 2
MOD
I. Gruppe:


Zformována 1.4.37 v Gablingen :


Stab I./KG355 nový
1./KG355 nová
2./KG355 nová
3./KG355 nová


1.5.39 přejmenována na I./KG53:


Stab I./KG355 se stal Stab I./KG53
1./KG355 se stala 1./KG53
2./KG355 se stala 2./KG53
3./KG355 se stala 3./KG53
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-355-1937-1939-t172898#17710Verze : 2
MOD