Main Menu
User Menu

Hlavní stavební a výrobní správa [1974-1981]

Construction and Production Main Directorate

     
Název:
Name:
Hlavní stavební a výrobní správa
Originální název:
Original Name:
Hlavní stavební a výrobní správa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1974
Předchůdce:
Predecessor:
Stavební a výrobní správa
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1981
Nástupce:
Successor:
Hlavní stavební a ubytovací správa
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.11.1974-01.01.1981 Federální ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.11.1974-01.01.1981 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.11.1974-DD.10.1979 Kučera, Bohuslav (Generálporučík)
DD.10.1979-01.05.1980 Martinec, Josef (Generálmajor)
01.05.1980-01.01.1981 Martinec, Josef (Generálporučík)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1974-01.10.1975 1. silniční stavební prapor pomocné výroby
01.11.1974-01.01.1981 Správa svépomocné výstavby
01.11.1974-01.01.1981 Ubytovací a stavební správa
01.11.1974-01.01.1981 Vojenský projektový ústav
01.11.1974-01.01.1981 Výrobní správa
01.10.1975-01.01.1981 2. silniční stavební brigáda
01.01.1976-01.01.1981 1. silniční stavební brigáda

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stavebni-a-vyrobni-sprava-1974-1981-t238969#660625Verze : 2
MOD