Main Menu
User Menu

Federální ministerstvo národní obrany [1969-1990]

Federal Ministry of National Defence

Federálne ministerstvo národnej obrany

     
Název:
Name:
Federální ministerstvo národní obrany
Originální název:
Original Name:
Federální ministerstvo národní obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Ministerstvo národní obrany
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1990
Nástupce:
Successor:
Federální ministerstvo obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1969-30.06.1990
Dislokace:
Deployed:
01.01.1969-30.06.1990 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1969-02.05.1972 Dzúr, Martin (generálplukovník)
02.05.1972-11.01.1985 Dzúr, Martin (armádní generál)
11.01.1985-02.10.1986 Václavík, Milán (generálplukovník)
02.10.1986-03.12.1989 Václavík, Milán (armádní generál)
03.12.1989-01.05.1990 Vacek, Miroslav (generálplukovník)
01.05.1990-30.06.1990 Vacek, Miroslav (armádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1969-01.10.1974 Armádní středisko DUKLA
01.01.1969-01.01.1990 Finanční správa
01.01.1969-01.03.1970 Generální inspektorát Československé lidové armády
01.01.1969-14.03.1990 Generální štáb Československé lidové armády
01.01.1969-15.12.1989 Hlavní politická správa
01.01.1969-01.09.1969 Hlavní správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
01.01.1969-01.09.1969 Hlavní správa pozemních vojsk
01.01.1969-30.06.1990 Hlavní týl
01.01.1969-01.10.1969 Sekretariát ministra národní obrany
01.01.1969-30.06.1990 Správa vojenského školství
01.01.1969-01.11.1974 Stavební a výrobní správa
01.01.1969-01.09.1969 Střední vojenský okruh
01.01.1969-01.09.1969 Ubytovací a výrobní úsek
01.01.1969-30.06.1990 Východní vojenský okruh
01.01.1969-01.09.1969 Západní vojenský okruh
01.09.1969-31.12.1988 Správa bojové přípravy
01.09.1969-31.12.1988 Správa chemického vojska
01.09.1969-01.01.1976 Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
01.09.1969-31.12.1988 Správa raketového vojska a dělostřelectva
01.09.1969-01.09.1985 Správa tankovej a automobilní služby
01.09.1969-31.12.1988 Správa ženijního vojska
01.09.1969-01.01.1972 Velitelství Pohraniční stráže
01.09.1969-31.12.1988 Velitelství protivzdušné obrany vojsk
01.09.1969-01.01.1981 Výzbrojní správa
01.09.1969-30.06.1990 Západní vojenský okruh
01.10.1969-30.06.1990 Kancelář ministra obrany
01.10.1969-01.04.1990 Kádrová správa
01.03.1970-30.06.1990 Inspektorát federálního ministerstva národní obrany
01.04.1974-30.06.1990 Sekretariát ministra obrany
01.10.1974-30.06.1990 Armádní středisko vrcholového sportu DUKLA
01.11.1974-01.01.1981 Hlavní stavební a výrobní správa
01.01.1976-01.05.1990 Velitelství letectva
01.01.1976-01.05.1990 Velitelství protivzdušné obrany státu
01.02.1976-01.09.1985 Hlavní technická správa
01.02.1976-30.06.1990 Velitelství vojsk civilní obrany
01.01.1981-30.06.1990 Hlavní stavební a ubytovací správa
01.01.1981-30.06.1990 Správa vojenských soudů
01.01.1981-01.09.1985 Výzbrojní služba
01.09.1985-30.06.1990 Hlavní správa vyzbrojování a technického zabezpečení
31.12.1988-30.06.1990 Hlavní správa pozemních vojsk
01.01.1990-30.06.1990 Ekonomická správa
18.03.1990-30.06.1990 Generální štáb Československé armády
01.04.1990-30.06.1990 Personální správa
01.05.1990-30.06.1990 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
30.06.1990-31.12.1992 Kancelář ministra obrany
30.06.1990-31.12.1992 Sekretariát ministra obrany

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Federalni-ministerstvo-narodni-obrany-1969-1990-t210324#593771Verze : 3
MOD