Main Menu
User Menu

Hlavní stavební a ubytovací správa [1950-1992]

Main Construction and Accomodation Directorate

     
Název:
Name:
Hlavní stavební a ubytovací správa
Originální název:
Original Name:
Hlavní stavební a ubytovací správa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-29.06.1990 Ministerstvo národní obrany
29.06.1990-31.12.1992 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
15.05.1950-31.12.1992 Praha, Budova ministerstva /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-DD.05.1951 Kouřil, František (Divisní generál)
DD.08.1986-01.05.1987 Čábela, Jan (Generálmajor)
01.05.1987-DD.01.1990 Čábela, Jan (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.01.1952 51. pomocný technický prapor
01.01.1951-01.01.1952 53. pomocný technický prapor
01.01.1951-01.01.1952 54. pomocný technický prapor
01.01.1951-15.06.1951 56. pomocný technický prapor
01.06.1951-01.03.1954 55. pomocná technická skupina
01.12.1951-01.01.1952 63. pomocný technický prapor
01.05.1974-01.10.1975 102. silniční stavební prapor
01.10.1975-01.01.1992 2. silniční stavební brigáda
01.01.1976-01.11.1991 1. silniční stavební brigáda
01.01.1992-30.11.1992 60. stavební základna

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stavebni-a-ubytovaci-sprava-1950-1992-t147345#472248Verze : 0
MOD