Main Menu
User Menu

Generální štáb Armády České republiky [1993- ]

General Staff of the Army of the Czech Republic

     
Název:
Name:
Generální štáb Armády České republiky
Originální název:
Original Name:
Generální štáb Armády České republiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
Generální štáb Československé armády
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-DD.MM.RRRR Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-DD.MM.RRRR Praha, Hlavní štáb
Velitel:
Commander:
01.01.1993-22.06.1993 Pezl, Karel (Generálplukovník)
23.06.1993-08.04.1998 Nekvasil, Jiří (Generálplukovník)
09.04.1998-07.05.2002 Šedivý, Jiří (Generálporučík)
08.05.1998-27.11.2002 Šedivý, Jiří (Armádní generál)
28.11.2002-01.12.2002 Štefka, Pavel (Generálmajor)
02.12.2002-07.05.2003 Štefka, Pavel (Generálporučík)
08.05.2003-07.05.2006 Štefka, Pavel (Generálporučík)
08.05.2006-27.02.2007 Štefka, Pavel (Armádní generál)
28.02.2007-27.10.2009 Picek, Vlastimil (Generálporučík)
28.10.2009-30.06.2012 Picek, Vlastimil (Armádní generál)
01.07.2012-07.05.2014 Pavel, Petr (Generálporučík)
08.05.2014-30.04.2015 Pavel, Petr (Armádní generál)
01.05.2015-07.05.2016 Bečvář, Josef (Generálporučík)
08.05.2016-30.04.2018 Bečvář, Josef (Armádní generál)
01.05.2018-DD.MM.RRRR Opata, Aleš (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1993-DD.MM.RRRR, ( )
DD.MM.2000-DD.MM.2001 Martinek, Jiří (Generálporučík)
01.02.2002-27.10.2002 Kostelka, Miroslav (Generálmajor)
28.10.2002-15.12.2002 Kostelka, Miroslav (Generálporučík)
16.12.2002-07.05.2003 Mazurek, Rostislav (Brigádní generál)
08.05.2003-30.11.2003 Mazurek, Rostislav (Generálmajor)
01.12.2003-31.01.2006 Mazurek, Rostislav (Generálmajor)
01.02.2006-30.04.2007 Hrabal, František (Generálmajor)
01.05.2007-07.05.2007 Hrabal, František (Generálmajor)
08.05.2007-31.03.2008 Hrabal, František (Generálporučík)
01.04.2008-28.10.2008 Bečvář, Josef (Brigádní generál)
28.10.2008-30.06.2011 Bečvář, Josef (Generálmajor)
01.07.2011-07.05.2012 Pavel, Petr (Generálmajor)
08.05.2012-30.06.2012 Pavel, Petr (Generálporučík)
01.07.2012-27.10.2012 Dvořák, Bohuslav (Brigádní generál)
28.10.2012-07.02.2014 Dvořák, Bohuslav (generálmajor)
08.02.2014-DD.MM.RRRR Malenínský, František2) (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1993-31.03.1995 Radiační středisko
01.01.1993-31.10.1993 Velitelství letectva a protivzdušné obrany
01.01.1993-31.03.1994 Vojenské velitelství Střed
01.01.1993-31.03.1994 Vojenské velitelství Západ
01.09.1993-30.11.2003 Velitelství logistiky
01.10.1993-DD.MM.1997 Štáb logistiky Armády České republiky
01.11.1993-30.06.1997 Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky
01.04.1994-31.10.1997 1. armádní sbor
01.04.1994-31.10.1997 2. armádní sbor
01.04.1994-30.09.2000 60. spojovací brigáda
01.07.1994-DD.MM.1997 4. brigáda rychlého nasazení
DD.MM.1994-DD.MM.RRRR 61. spojovací brigáda
01.04.1995-31.03.1997 6. radiační středisko
01.07.1997-30.11.2003 Velitelství vzdušných sil
01.11.1997-30.12.1999 Velitelství pozemního vojska
01.11.1997-30.09.2000 Velitelství vojska územní obrany
31.12.1999-30.11.2003 Velitelství pozemních sil
01.10.2000-30.06.2003 Velitelství sil územní obrany
01.10.2000-30.09.2001 Základna komunikačních a informačních systémů
01.12.2002-30.11.2003 5. velitelství specializovaných sil
01.04.2003-30.11.2003 4. velitelství pro výcvik a tvorbu doktrín
01.07.2003-30.11.2003 3. velitelství podpory
01.12.2003-31.12.2003 Velitelství sil podpory a výcviku
01.12.2003-DD.MM.RRRR Velitelství společných sil
01.04.2008-31.03.2013 Ředitelství personální podpory
01.01.2009-30.09.2009 Velitelství podpory
01.01.2009-30.06.2013 Ústřední vojenský zdravotní ústav
01.10.2009-30.06.2013 Velitelství sil podpory
01.07.2013-DD.MM.RRRR Velitelství pozemních sil
01.07.2013-DD.MM.RRRR Velitelství vzdušných sil
01.01.2015-DD.MM.RRRR Ředitelství speciálních sil
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Výcviková základna mírových sil OSN

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kancelář náčelníka Generálního štábu
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Osobní štáb náčelníka Generálního štábu
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Společné operační centrum Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Inspektorát náčelníka Generálního štábu
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekce rozvoje druhů sil - operační sekce Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekce plánování sil Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekce logistiky Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekce komunikačních a informačních systémů Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odbor vojenského letectví Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odbor vojskového průzkumu a elektronického boje Ministerstva obrany
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odbor vojenského zdravotnictví Ministerstva obrany
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) V době od 01.12.2003 až 30.04.2007 je funkce Zástupce NGŠ - náčelník štábu nahrazena funkcí Zástupce NGŠ - ředitel sekce plánování sil MO
2) pověřen, od 07.04.2015 jmenován
Zdroje:
Sources:
https://www.acr.army.cz
ročenky MO ČR 2002,2004-2010
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-Armady-Ceske-republiky-1993-t128666#434283Verze : 2
MOD