Main Menu
User Menu

Generální štáb Československé armády [1990-1992]

General Staff of the Czechoslovak Army

     
Název:
Name:
Generální štáb Československé armády
Originální název:
Original Name:
Generální štáb Československé armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.03.1990
Předchůdce:
Predecessor:
Generální štáb Československé lidové armády
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
18.03.1990-30.06.1990 Federální ministerstvo národní obrany
30.06.1990-31.12.1992 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
18.03.1990-31.12.1992 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
18.03.1990-01.05.1990 Slimák, Anton (generálmajor)
01.05.1990-01.05.1991 Slimák, Anton (generálporučík)
01.05.1991-01.11.1991 Pezl, Karel (generálmajor)
01.11.1991-31.12.1992 Pezl, Karel (generálporučík)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.06.1990-30.11.1991 Operační správa
29.06.1990-30.11.1991 Organizační a mobilizační správa
29.06.1990-31.12.1992 Správa spojovacího vojska
29.06.1990-31.12.1992 Správa ústředního plánování
29.06.1990-31.12.1992 Topografické oddělení
29.06.1990-31.12.1992 Zpravodajská správa
30.11.1991-31.12.1992 Hlavní operační správa

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-Ceskoslovenske-armady-1990-1992-t158367#593776Verze : 2
MOD