Main Menu
User Menu

Martinek, Jiří

     
Příjmení:
Surname:
Martinek
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Jiří Martinek
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
22.01.1949 Opava /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
ředitel sekce vyzbrojování Ministerstva obrany
první zástupce náčelníka Generálního štábu
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.mocr.army.cz
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=1802
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8632
www.vaclavhavel.cz
Kubánek, Vladimír: Historie 1. tankové divize (VÚ 3858 Slaný). Brno, Tribun EU 2012.
URL : https://www.valka.cz/Martinek-Jiri-t170693#509764Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Martinek
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Jiří Martinek
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 Vojenská akademie Antonína Zápotockého, Brno
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
DD.MM.1989 plukovník
02.05.1996 generálmajor
04.05.1998 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
00.10.1990-31.12.1992 Velitel : 1. tanková divize
01.01.1993-31.07.1993 Velitel : 1. tanková divize
DD.MM.2000-DD.MM.2001 Náčelník štábu : Generální štáb Armády České republiky
DD.MM.RRRR-DD.MM.1981 Velitel : 7. tankový pluk

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1972-DD.MM.RRRR velitel tankové roty
DD.MM.RRRR-DD.MM.1974 náčelník štábu tankového praporu 20. tankového pluku
DD.MM.1977-DD.MM.RRRR zástupce velitele 7. tankového pluku
DD.MM.RRRR-DD.MM.1981 velitel 7. tankového pluku
DD.MM.1981-DD.MM.1988 zástupce velitele 9. tankové divize
01.08.1993-DD.MM.RRRR náčelník Operačního odboru GŠ
01.11.1995-DD.MM.RRRR zástupce náčelníka generálního štábu pro operační věci
DD.MM.1997-DD.MM.RRRR zástupce náčelníka generálního štábu - náčelník operačního štábu
DD.MM.2000-DD.MM.RRRR zástupce náčelníka generálního štábu - náčelník štábu
DD.MM.2001-15.12.2002 1. zástupce náčelníka generálního štábu
16.12.2002-DD.MM.RRRR zástupce ministra obrany pro vyzbrojování
01.07.2003-DD.MM.RRRR vrchní ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování MO
01.11.2004-07.11.2007 ředitel Sekce vyzbrojování MO
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.mocr.army.cz
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=1802
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8632
Kubánek, Vladimír: Historie 1. tankové divize (VÚ 3858 Slaný). Brno, Tribun EU 2012.
URL : https://www.valka.cz/Martinek-Jiri-t170693#509765Verze : 0
MOD