Dělostřelecké velitelství 24 [1938-1945]

24th Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 24

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 24
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 24
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.09.1939-30.09.1939 IV. armádní sbor
01.07.1943-09.02.1945 XXVIII. armádní sbor
09.02.1945-26.02.1945 Armádní oddíl Sambie
26.02.1945-DD.04.1945 XXVIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.05.1938-DD.MM.RRRR Chemnitz /

Velitel:
Commander:
01.05.1938-DD.MM.1939 Schlieper, Fritz (Oberst)
DD.MM.1939-30.04.1942 Buschmann, Friedrich (Generalleutnant)
30.04.1942-28.05.1943 Mantell, Hermann (Generalleutnant)
28.05.1943-DD.MM.RRRR Patzak, Karl (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-24-1938-1945-t185846#542331Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!