Main Menu
User Menu

IV. armádní sbor [1935-1941]

IV Army Corps / IV. Armeekorps

     
Název:
Name:
IV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
IV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Befehlshaber im Wehrkreis IV
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1941
Nástupce:
Successor:
Schwedlerova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-01.09.1939 ?
01.09.1939-03.10.1939 10. armáda
10.10.1939-07.07.1940 6. armáda
07.07.1940-28.07.1940 9. armáda
28.07.1940-DD.05.1941 16. armáda
DD.05.1941-DD.08.1941 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-04.02.1938 List, Wilhelm (General der Infanterie)
04.02.1938-DD.08.1941 Schwedler, Viktor von (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.10.1935-10.11.1938 Olbricht, Friedrich (Generalmajor)
10.11.1938-24.10.1939 Model, Walter (Generalmajor)
25.10.1939-DD.08.1941 Beutler, Otto (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.08.1939-DD.12.1939 4. pěší divize
02.09.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 24
DD.09.1939-DD.12.1939 46. pěší divize
03.10.1939-11.10.1939 13. pěší divize (motorizovaná)
05.11.1939-30.05.1940 18. pěší divize
DD.11.1939-DD.06.1940 35. pěší divize
30.01.1940-11.05.1940 4. tanková divize
DD.01.1940-DD.05.1940 61. pěší divize
09.03.1940-30.05.1940 7. pěší divize
02.06.1940-05.06.1940 19. pěší divize
02.06.1940-05.06.1940 30. pěší divize
07.06.1940-09.06.1940 19. pěší divize
09.06.1940-21.06.1940 94. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 4. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 7. tanková divize
DD.07.1940-DD.09.1940 22. (kluzáková) pěší divize
DD.07.1940-27.11.1940 24. pěší divize
DD.07.1940-DD.03.1941 46. pěší divize
DD.07.1940-DD.05.1941 58. pěší divize
08.08.1940-17.02.1941 94. pěší divize
22.04.1941-19.07.1941 24. pěší divize
22.04.1941-29.06.1941 71. pěší divize
02.07.1941-05.07.1941 71. pěší divize
04.07.1941-06.07.1941 68. pěší divize
19.07.1941-25.07.1941 68. pěší divize
28.07.1941-02.08.1941 9. pěší divize
31.07.1941-DD.08.1941 94. pěší divize
DD.07.1941-DD.08.1941 97. lehká pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando IV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/IV-armadni-sbor-1935-1941-t129371#436104Verze : 0
MOD