Bitevní eskadra 101 [1943-1945]

101st Ground Attack Wing / Schlachtgeschwader 101 (SG 101)

     
Název:
Name:
Bitevní eskadra 101
Originální název:
Original Name:
Schlachtgeschwader 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.02.1943-04.04.1944 Bétheny, Fliegerhorst Reims /
05.04.1944-16.02.1945 Vyškov, Einsatzhafen Wischau /
17.02.1945-04.04.1945 Vadum, Fliegerhorst Aalborg West /

Velitel:
Commander:
01.02.1943-29.08.1943 Krebs, Helmuth (Major)
30.08.1943-22.09.1943 Voigt, Günther (Hauptmann)
23.09.1943-30.06.1944 Thran, Fritz (Major)
01.07.1944-09.02.1945 Lang, Friedrich (Major)
09.02.1945-04.04.1945 ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1943-04.04.1945 I. skupina Bitevní eskadry 101
01.02.1943-27.12.1944 II. skupina Bitevní eskadry 101

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/sg101.html
https://www.vrtulnik.cz/ww2/protektorat-vyskov.htm
URL : https://www.valka.cz/Bitevni-eskadra-101-1943-1945-t3923#583586Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!