Main Menu
User Menu

1. rota /motocyklistů/ pluku útočné vozby 1 [1936-1938]

1st Company /Motorcyclists/ of the 1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
1. rota /motocyklistů/ pluku útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
1. rota /motocyklistů/ pluku útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-25.09.1938 I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-01.10.1937 Lysá nad Labem, Zámecké kasárny /
01.10.1937-18.09.1938 Nové Benátky, ? /
18.09.1938-25.09.1938 Milovice, Kasárny nad nádražím /
Velitel:
Commander:
01.10.1936-28.02.1937 Hrubiško, Štefan (štábní kapitán jezdectva)
28.02.1937-09.05.1937
09.05.1937-02.01.1938 Hrubiško, Štefan (štábní kapitán jezdectva)
02.01.1938-27.03.1938 Černík, Josef (kapitán jezdectva)
27.03.1938-25.09.1938 Hrubiško, Štefan (štábní kapitán jezdectva)
Výzbroj:
Armament:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby 1
Fidler, J. - Sluka, V.: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha 2006.
URL : https://www.valka.cz/1-rota-motocyklistu-pluku-utocne-vozby-1-1936-1938-t98064#362557Verze : 2
MOD