Main Menu
User Menu

Stíhací velitelství Východní Prusko [1943-1945]

Fighter Command East Prussia / Jagdfliegerführer Ostpreussen

     
Název:
Name:
Stíhací velitelství Východní Prusko
Originální název:
Original Name:
Jagdfliegerführer Ostpreussen
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.02.1945
Nástupce:
Successor:
Noční stíhací prostorové velitelství Východní Prusko (částečně)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.01.1945 1. stíhací divize
DD.01.1945-DD.MM.RRRR Letecká armáda 6
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Gerdauen, Einsatzhafen Gerdauen /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kaliningrad, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Treuenbrietzen, ? /

Velitel:
Commander:
15.09.1943-31.03.1944 Brustellin, Hans-Heinrich (Major)
01.04.1944-30.09.1944 Nordmann, Karl-Gottfried (Oberleutnant)
DD.MM.RRRR-DD.02.1945 Belau, Egbert ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1943-10.05.1944 V. skupina Noční stíhací eskadry 5
30.07.1944-DD.11.1944 II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
DD.08.1944-DD.01.1945 Noční stíhací eskadra 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/ostpr.htm
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-velitelstvi-Vychodni-Prusko-1943-1945-t9638#431238Verze : 1
MOD