Main Menu
User Menu

II. skupina Těžké stíhací eskadry 141 [1939-1939]

2nd Group of the 141st Heavy Fighter Wing / II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 141 (II./ZG 141)

     
Název:
Name:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 141
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 141
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Stíhací eskadry 141
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1939-01.02.1939 11. letecká divize
01.02.1939-01.05.1939 1. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1939-DD.03.1939 Fürstenwalde, Fliegerhorst Fürstenwalde/Spree /
DD.03.1939-01.05.1939 Pardubice, Fliegerhorst Pardubitz /
01.05.1939-01.05.1939 Olomouc, Fliegerhorst Olmütz-West /

Velitel:
Commander:
01.01.1939-01.05.1939 Reinecke, Günther (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Stabe und Truppenteile des Heeres und der Luftwaffe. Boppard, Harald Boldt Verlag 1959.
Vasco, John: The Sting of the Luftwaffe: Schnellkampfgeschwader 210 and Zestorergeschwader 1 in World War II. Atglen, Schiffer Military History 2001.



upravil: FiBe (09-JUL-2014)
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-141-1939-1939-t75039#276938Verze : 0
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Hptm Günther Reinecke, 1.1.39 - 1.5.39


Zformována 1.1.39 v Pardubitz ze II./JG141 :


Stab II./ZG141 ze Stab II./JG141
4./ZG141 ze 4./JG141
5./ZG141 ze 5./JG141
6./ZG141 ze 6./JG141


1.5.39 přesunuta do Olmütz a přejmenována na I./ZG76:


Stab II./ZG141 se stal Stab I./ZG76
4./ZG141 se stala 1./ZG76
5./ZG141 se stala 2./ZG76
6./ZG141 se stala 3./ZG76


Základny:


1.1.39 - 1.5.39 Pardubitz Bf 109D
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-141-1939-1939-t75039#2371Verze : 0
MOD