Main Menu
User Menu

2. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

2nd Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
2. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
2. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 2. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 2. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 2. divise
---
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva I. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 Plzeň, Velitelská budova
Velitel:
Commander:
01.12.1921-20.02.1924 Kniha, Jan (plukovník dělostřelectva)
20.02.1924-DD.02.1925 Kniha, Jan (generál V. hodnostní třídy)
DD.02.1925-04.05.1928 Rakušan, Hugo (plukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.06.1934 Rakušan, Hugo (brigádní generál)
DD.06.1934-15.10.1935 Vojan, Karel (plukovník dělostřelectva)
15.10.1935-31.12.1937 Koudelka, Josef (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 2
01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 2
DD.01.1924-31.07.1924 Dělostřelecký pluk 351

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/2-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74028#404090Verze : 1
MOD