Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva I. sboru [1935-1938]

1st Corps Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 106
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 I. sbor
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Praha, Budova zemského velitelství

Velitel:
Commander:
15.10.1935-15.09.1938 Machačík, Alois (brigádní generál)
15.09.1938-25.09.1938 Šára, Václav (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-31.12.1937 1. polní dělostřelecká brigáda
15.10.1935-31.12.1937 2. polní dělostřelecká brigáda
15.10.1935-31.12.1937 5. polní dělostřelecká brigáda
01.10.1937-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 301
01.10.1937-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 305
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 1. divise
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 2. divise
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 5. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond I. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-I-sboru-1935-1938-t110866#412723Verze : 1
MOD