Main Menu
User Menu

1. letecká stíhací divize [1952-1954]

1st Air Fighter Division

     
Název:
Name:
1. letecká stíhací divize
Originální název:
Original Name:
1. letecká stíhací divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
1. stíhací letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1952-01.11.1954 15. letecký stíhací sbor
Dislokace:
Deployed:
01.09.1952-01.11.1954 České Budějovice, letiště /

Velitel:
Commander:
01.09.1952-16.06.1953 Kúkel, Jozef (Podplukovník)
16.06.1953-01.11.1954 Kúkel, Jozef (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1952-01.11.1954
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1952-01.11.1954 1. letecký stíhací pluk
01.09.1952-01.11.1954 9. letecký stíhací pluk
01.09.1952-01.11.1954 Velitelské stanoviště 1. letecké stíhací divize
01.10.1952-01.11.1954 19. letecký stíhací pluk
01.01.1953-01.11.1954 1. letecká divizní opravna
01.01.1953-01.11.1954 1. letecká spojovací rota
01.01.1953-01.11.1954 1. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
01.11.1954-01.10.1957 1. rota leteckých zabezpečovacích prostředků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.09.1952-01.11.1954 VÚ 3268 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, poválečná skupina, fond (1. letecká stíhací divize), Havel, Jiří: O létání v Bechyni. Cheb, Svět křídel 2002.
URL : https://www.valka.cz/1-letecka-stihaci-divize-1952-1954-t70172#247076Verze : 1
MOD