Main Menu
User Menu

143. střelecká divize [1939-1946]

143rd Rifle Division / 143-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
143. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
143-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
13. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1941-01.08.1941 47. střelecký sbor
01.08.1941-01.09.1941 Střední front
01.09.1941-01.02.1943 13. armáda
01.02.1943-01.08.1943 48. armáda
01.09.1943-01.12.1944 77. střelecký sbor
01.12.1944-DD.05.1945 129. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.05.1940-15.07.1941 Safonov, Dmitrij Potapovič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.07.1941-10.01.1943 Kurnosov, Georgij Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
11.01.1943-17.06.1943 Starcev, Alexandr Alexejevič (Polkovnik / Полковник)
18.06.1943-22.09.1943 Lukin, Dmitrij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
23.09.1943-09.05.1945 Zaikin, Mitrofan Mojsejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/Kd0upu
URL : https://www.valka.cz/143-strelecka-divize-1939-1946-t62890#525520Verze : 0
MOD