Main Menu
User Menu

Střední front [1941-1941]

Central Front / Центральный фронт

     
Název:
Name:
Střední front
Originální název:
Original Name:
Центральный фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
4. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.07.1941-25.08.1941 Hlavní velitelství vojsk západního směru
Dislokace:
Deployed:
24.07.1941-25.08.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
24.07.1941-07.08.1941 Kuzněcov, Fjodor Isidorovič (generálplukovník)
07.08.1941-25.08.1941 Jefremov, Michail Grigorjevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.07.1941-22.08.1941 Sandalov, Leonid Michajlovič (plukovník)
22.08.1941-25.08.1941 Sokolov, Grigorij Grigorjevič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.07.1941-15.08.1941 13. armáda
26.07.1941-25.08.1941 21. armáda
01.08.1941-01.09.1941 143. střelecká divize
01.08.1941-25.08.1941 3. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/Stredni-front-1941-1941-t44738#514578Verze : 0
MOD