Main Menu
User Menu

310. střelecká divize [1941-1945]

310th Rifle Division / 310-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
310. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
310-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1941-01.10.1941 Severozápadní front
01.10.1941-01.11.1941 54. armáda
01.11.1941-01.03.1943 4. armáda
01.03.1943-01.06.1943 52. armáda
01.06.1943-01.06.1943 59. armáda
01.06.1943-01.102.1944 6. střelecký sbor
01.02.1944-01.03.1944 112. střelecký sbor
01.03.1944-01.05.1944 7. střelecký sbor
01.05.1944-01.10.1944 99. střelecký sbor
01.10.1944-01.01.1945 4. střelecký sbor
01.01.1945-DD.05.1945 134. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.07.1941-30.05.1942 Zamirovskij, Nikifor Matvejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.06.1942-23.12.1942 Orlov, Michail Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
24.12.1942-27.04.1944 Rogov, Nikolaj Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
28.04.1944-15.05.1944 Poluveškin, Pjotr Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
16.05.1944-30.05.1944 Rogov, Nikolaj Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
31.05.1944-03.06.1944 Poluveškin, Pjotr Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
04.06.1944-14.07.1944 Koščienko, Nikolaj Antonovič (Polkovnik / Полковник)
15.07.1944-09.05.1945 Rogov, Nikolaj Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Novgorodská střelecká divize
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád rudého praporu
DD.MM.RRRR Řád Lenina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/isCyhK
URL : https://www.valka.cz/310-strelecka-divize-1941-1945-t61913#524330Verze : 0
MOD