Main Menu
User Menu

59. armáda [1941-1945]

59th Army / 59-я армия

     
Název:
Name:
59. armáda
Originální název:
Original Name:
59-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Stavropolský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1941-DD.12.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.12.1941-23.04.1942 Volchovský front
24.04.1942-DD.06.1942 Leningradský front
DD.06.1942-DD.02.1944 Volchovský front
DD.02.1944-DD.12.1944 Leningradský front
DD.12.1944-DD.12.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.12.1944-DD.06.1945 1. ukrajinský front
DD.06.1945-DD.06.1945 Střední skupina vojsk
DD.06.1945-09.07.1945 Severokavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
15.11.1941-DD.12.1944 východoevropské válčiště
DD.12.1944-DD.06.1945 středoevropské válčiště
DD.06.1945-09.07.1945 Stavropol, ? /
Velitel:
Commander:
15.11.1941-DD.04.1942 Galanin, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.04.1942-09.07.1945 Korovnikov, Ivan Těrenťjevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.11.1941-01.02.1942 Tokarev, Ivan Michailovič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.02.1942-16.04.1942 Pern, Lembit Abramovič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.04.1942-14.05.1942 Gorodeckij, Nikolaj Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
14.05.1942-04.06.1942 Bogdanovič, Viktor Francevič (Polkovnik / Полковник)
04.06.1942-07.07.1942 Sergejev, Leonid Gavrilovič (Polkovnik / Полковник)
07.07.1942-DD.01.1943 Artjušenko, Pavel Alexejevič (Polkovnik / Полковник)
DD.01.1943-07.08.1943 Artjušenko, Pavel Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
07.08.1943-09.07.1945 Kovalčuk, Nikolaj Prokopjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.12.1941-01.10.1942 372. střelecká divize
DD.01.1942-15.05.1942 Novgorodská operační skupina
DD.02.1942-DD.05.1942 4. gardová střelecká divize
07.04.1942-15.05.1942 7. gardová tanková brigáda
DD.05.1942-DD.06.1942 116. samostatná armádní průzkumná letka - 1. formováni
01.06.1942-01.07.1942 165. střelecká divize
11.02.1943-25.02.1943 7. gardová tanková brigáda
01.06.1943-01.06.1943 310. střelecká divize
01.07.1943-30.10.1943 7. střelecký sbor
DD.02.1944-DD.04.1944 117. střelecký sbor
DD.11.1944-10.06.1945 115. střelecký sbor
DD.03.1945-DD.04.1945 7. gardový mechanizovaný sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/6aFSNc
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/59-armada-1941-1945-t35981#523140Verze : 1
MOD