Main Menu
User Menu

89. střelecká divize [1940-1941]

89-ja strelkovaja divizija

     
Název:
Name:
89. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
89-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.12.1941 1)
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1939-DD.MM.1941 ?
DD.MM.1941-DD.MM.1941 33. střelecký sbor
DD.MM.1941-DD.MM.1941 28. armáda
DD.MM.1941-DD.MM.1941 24. armáda
DD.MM.1941-DD.MM.1941 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1939-22.06.1941
22.06.1941-27.12.1941 Východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.MM.1939-16.07.1940 ?, ? (0)
16.07.1941-10.10.1941 Kolesnikov, Tit Fjodorovič (Polkovnik / Полковник)
10.10.1941-27.12.1941 ?, ? (0)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1939-27.12.1941 ?, ? (0)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 390. střelecký pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 400. střelecký pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 526. střelecký pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 531. dělostřelecký pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 578. houfnicový dělostřelecký pluk
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) Zničena v bitvě o Vjazmu.
Zdroje:
Sources:
https://www.valka.cz/topic/view/59797
https://www.rkka.ru/ihandbook.htm
URL : https://www.valka.cz/89-strelecka-divize-1940-1941-t59797#531729Verze : 0
89-я стрелковая дивизия / 89. střelecká divize [1940-1941]


Velitelství divize vzniklo nově 16. července 1940. Nacházelo se v Kursku a od června 1941 v poli, podléhalo velitelství 33. střeleckého sboru


Velitelství divize bylo 27. prosince 1941 zrušeno.


Veliteli divize byli:
plukovník Tit Fjodorovič Kolesnikov (červenec 1940 – říjen 1941),
URL : https://www.valka.cz/89-strelecka-divize-1940-1941-t59797#215408Verze : 0
MOD
Fotka z postupu některé německé Panzer Division.


Bojová zástava 390 střeleckého pluku.
URL : https://www.valka.cz/89-strelecka-divize-1940-1941-t59797#547586Verze : 0