Main Menu
User Menu

Velitelství 20. divise [1938-1938]

Headquarters of the 20th Division

     
Název:
Name:
20. divise
Originální název:
Original Name:
20. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 127 (127-B-1)
Datum zániku:
Disbanded:
18.11.1938
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-12.10.1938 V. sbor
12.10.1938-18.11.1938 VIII. sbor
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-04.10.1938 Mutěnice, kasárny /
04.10.1938-18.11.1938 Trenčín, kasárny /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-18.11.1938 Kravák, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-18.11.1938 Houdek, Ferdinand (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-18.11.1938 Pěší pluk 59
27.09.1938-18.11.1938 Pěší pluk 67
27.09.1938-18.11.1938 Pěší pluk 83
27.09.1938-18.11.1938 Smíšený přezvědný oddíl 20
27.09.1938-18.11.1938 Velitelství dělostřelectva 20. divise
27.09.1938-18.11.1938 Velitelství telegrafního vojska 20. divise
27.09.1938-18.11.1938 Velitelství ženijního vojska 20. divise

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno BERNOLÁK
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Hlavní štáb branné moci, 1. oddělení
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 20. divise
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-20-divise-1938-1938-t57715#463899Verze : 6
MOD