Main Menu
User Menu

2. divise [1945-1947]

2nd Division

     
Název:
Name:
2. divise
Originální název:
Original Name:
2. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
2. československá divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
2. brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-22.06.1945 Vojenská oblast 4
22.06.1945-01.10.1947 VIII. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.10.1947 Banská Bystrica, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.07.1945-19.02.1947 Nosko, Július (Plukovník)
19.02.1947-01.10.1947 Nosko, Július (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1945-25.06.1945 Jamriška, Dušan (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 2. divise
01.06.1945-01.10.1945 Automobilní rota 2
01.06.1945-01.10.1946 Divisní veterinární nemocnice 2
01.06.1945-01.01.1946 Polní prokurátor 2. divise
01.06.1945-01.01.1946 Polní soud 2. divise
01.06.1945-27.10.1945 Průzkumná rota 2
01.06.1945-01.10.1947 Pěší pluk 12
01.06.1945-01.10.1947 Pěší pluk 25
01.06.1945-01.10.1947 Pěší pluk 26
01.06.1945-20.10.1945 Rota chemické ochrany 2
01.06.1945-01.10.1947 Rota velkých kulometů proti letadlům 2
01.06.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 2
01.06.1945-01.10.1945 Zdravotnický prapor 2
01.06.1945-08.09.1945 Ženijní prapor 2
01.10.1946-01.10.1947 Posádkové velitelství Banská Bystrica

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 2213 Banská Bystrica
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, skupina poválečná, fond (2. divise)
Ján Lánik a kol. - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
URL : https://www.valka.cz/2-divise-1945-1947-t50919#311810Verze : 6
MOD