Main Menu
User Menu

2. brigáda [1947-1949]

2nd Brigade

     
Název:
Name:
2. brigáda
Originální název:
Original Name:
2. brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
2. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
2. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-01.05.1948 VI. sbor
01.05.1948-01.05.1949 V. sbor
01.05.1949-01.10.1949 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-01.06.1948 Banská Bystrica, kasárny /
01.06.1948-DD.12.1948 Písek, kasárny /
DD.12.1948-01.10.1949 Sušice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1947-DD.03.1948 Tlach, Josef (Plukovník)
DD.03.1948-01.09.1948 Kmickievič, Jaroslav (Plukovník)
01.09.1948-DD.05.1949 Patera, František (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1947-01.10.1949 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 260
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký pluk 10
01.10.1947-01.06.1948 Posádkové velitelství Banská Bystrica
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 23 /horský/
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 25 /horský/
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 26 /horský/
01.10.1947-01.06.1948 Pěší prapor 79 /horský/
01.10.1947-01.10.1949 Rota velkých kulometů proti letadlům 2

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1949 Brigáda Slovenského národního povstání
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.05.1948 VÚ 2213 Banská Bystrica
01.05.1948-DD.12.1948 VÚ 0000 Písek
00.12.1948-01.10.1949 VÚ 0000 Sušice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (2. brigáda)
URL : https://www.valka.cz/2-brigada-1947-1949-t114895#399777Verze : 4
MOD