Main Menu
User Menu

18. letištní prapor [1951-1991]

18th Air Base Battalion

     
Název:
Name:
18. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
18. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1951-01.05.1952 1. letecká technická divize
01.05.1952-01.03.1955 2. letecká technická divize
01.03.1955-01.11.1955 1. letecká technická divize
01.11.1955-01.08.1957 Letecký týl
01.08.1957-01.09.1961 1 3. letecká technická skupina
01.09.1961-01.09.1975 3. letecká technická divize
01.09.1975-01.11.1986 10. letecká armáda
01.11.1986-01.10.1990 1. stíhací letecká divize
01.10.1990-31.10.1991 3. divize protivzdušné obrany státu
31.10.1991-01.12.1991 3. divize protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.12.1951-DD.MM.1952 Mladá, letiště /
DD.MM.1952-01.12.1991 Plzeň, letiště /

Velitel:
Commander:
01.12.1951-DD.MM.RRRR Tícha Ferdinand (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vahala, Jaromír (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protivánek, Alois (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Elsner, Emil (kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Petržela, František (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polák, Miroslav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Setunský, Jiří (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Eret, Tomáš (plukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Gaňo, Matěj (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kočí, Stanislav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pešička, Zdeněk (major)
DD.MM.RRRR-01.12.1991 Rubeš, Petr (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1978-01.11.1991 75. rota letištního a radiotechnického zabezpečení "S"

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
01.12.1951-DD.MM.1952 VÚ 2494 Mladá
DD.MM.1952-01.12.1991 VÚ 2494 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (18. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/18-letistni-prapor-1951-1991-t49677#454724Verze : 2
MOD
18. letištní prapor (18. lpr)

Krycí číslo: VÚ 2494

Zřízení:01.12.1951

Dislokace:
Mladá (1951 - 1952)
Dobřany/Líně (1952 - 1991)

Nadřízený stupeň:
Velitelství 1. letecké technické divize (01.12.1951-30.04.1952)
Velitelství 2. letecké technické divize (01.05.1952-28.02.1955)
Velitelství 1. letecké technické divize (01.03.1955-31.10.1955)
Velitelství letectva - Hlavní týl(01.11.1955-31.07.1957)
Velitelství 3. letecké technické skupiny Dobřany (01.08.1957-30.09.1958)
Velitelství 3. letecké technické skupiny Žatec (01.10.1958-01.09.1961)
Velitelství 3. letecké technické divize (01.09.1961- 1975)
Velitelství 10. letecké armády (1975 - 1986)
Velitelství 1. stíhací letecké divize (1986 - 1990)
Velitelství 3. divize PVOS / PVO30.6.1990 - 30.11.1991)

Zabezpečovaná jednotka:
5. letecký stíhací pluk proudový (1952 - 31.10.1954)
5. stíhací letecký pluk (01.11.1954 - 1991)

Zrušení: 30.11.1991

Zdroj:
www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/18-letistni-prapor-1951-1991-t49677#192177Verze : 0