Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII [1939-1943]

XXXIII Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. XXXIII

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. XXXIII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Úsekové velitelství pohraniční ochrany 3
Datum zániku:
Disbanded:
23.01.1943
Nástupce:
Successor:
XXXIII. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1939-DD.03.1940 6. armáda
DD.03.1940-DD.07.1940 7. armáda
DD.07.1940-DD.08.1940 12. armáda
DD.08.1940-DD.01.1941 Skupina XXI
DD.01.1941-23.01.1943 Armáda Norsko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
18.10.1939-30.04.1942 Brandt, Georg (General der Kavallerie)
30.04.1942-15.06.1942 Fischer von Weikersthal, Walther (General der Infanterie)
15.06.1942-23.01.1943 Engelbrecht, Erwin (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.11.1939-DD.01.1940 207. pěší divize
DD.05.1940-DD.07.1940 554. pěší divize
DD.05.1940-DD.07.1940 556. pěší divize
13.07.1940-28.07.1940 21. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-XXXIII-1939-1943-t36894#450189Verze : 1
MOD