Main Menu
User Menu

Vojenský okruh XXI [1939-1945]

21st Military District

Wehrkreis XXI

     
Název:
Name:
Vojenský okruh XXI
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis XXI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské velitelství Poznaň
Datum zániku:
Disbanded:
DD.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
23.10.1939-01.02.1945 Poznaň, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
23.10.1939-DD.02.1945 Petzel, Walter (General der Artilerie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.10.1939-20.04.1940 Velitelství armádní týlové oblasti 582
03.11.1939-07.11.1939 Bayerova divize
03.11.1939-07.11.1939 Fischerova divize
07.11.1939-23.12.1939 172. divize
07.11.1939-21.12.1939 182. divize
01.12.1939-DD.03.1940 197. pěší divize
DD.MM.1942-26.03.1943 Velitelství rychlých jednotek XXI/II
26.03.1943-DD.02.1945 Velitelství tankových jednotek XXI/II
15.11.1943-DD.02.1945 Náhradní a výcvikový oddíl útočných děl 500

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
stellvertretendes Generalkommando XXI. Armeekorps
Befehlshaber im Wehrkreis XXI
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XXI-1939-1945-t36831#435703Verze : 1
MOD