Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Jihovýchod [1943-1945]

High Command South-East / Oberbefehlshaber Südost

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Jihovýchod
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Südost
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství branné moci Jihovýchod
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1943-08.05.1943 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.01.1943-26.08.1943 Löhr, Alexander (Generaloberst)
26.08.1943-25.03.1945 Weichs, Maximilian von (Generalfeldmarschall)
25.03.1945-08.05.1945 Löhr, Alexander (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1944-DD.08.1944 73. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 LXXXXI. armádní sbor ke zvláštnímu použití

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=1533
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Jihovychod-1943-1945-t36747#435565Verze : 1
MOD