Main Menu
User Menu

Velitelství branné moci Jihovýchod [1941-1942]

Armed Forces Command South-East

Wehrmachtbefehlshaber Südost

     
Název:
Name:
Velitelství branné moci Jihovýchod
Originální název:
Original Name:
Wehrmachtbefehlshaber Südost
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1942
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství Jihovýchod
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.06.1941-31.12.1942 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.06.1941-15.10.1941 List, Wilhelm (Generalfeldmarschall)
29.10.1941-02.07.1942 Kuntze, Walter (General der Pioniere)
03.07.1942-31.12.1942 Löhr, Alexander (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.06.1941-31.12.1941 Förtsch, Hermann (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-branne-moci-Jihovychod-1941-1942-t209288#591511Verze : 0
MOD