Main Menu
User Menu

32. střelecká divize [1922-1942]

32nd Rifle Division

32. strelecká divízia

32-я стрелковая дивизия (32 сд)

     
Název:
Name:
32. strelecká divízia
Originální název:
Original Name:
32-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.06.1922
Předchůdce:
Predecessor:
81. strelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.05.1942
Nástupce:
Successor:
29. gardová střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.09.1941-05.10.1941 Archangeľský vojenský okruh
05.10.1941-DD.MM.RRRR Možajský opevnený rajón
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
DD.MM.1924-DD.MM.1926 Chozin, Michail Semjonovič ( )
DD.MM.1932-DD.MM.RRRR Chorošilov, Ivan Jakovlevič ( )
DD.MM.1936-DD.MM.1938 Berzarin, Nikolaj Erastovič ( )
26.03.1941-18.02.1942 Polosuchin, Viktor Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
19.02.1942-20.06.1942 Gladyšev, Stepan Trofimovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.12.1941-12.05.1942 Bobkov, Fjodor Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:

Vyznamenání:
Decorations:

25.10.1938

Řád rudého praporu /1924-1943/
Order of the Red Banner /1924-1943/
Орден Красного Знамени
-

Zdroje:
Sources:
http://rkka.ru/ihandbook.htm
http://samsv.narod.ru/Div/Sd/sd032/default.html
mechcorps.rkka.ru
URL : https://www.valka.cz/32-strelecka-divize-1922-1942-t34551#346876Verze : 0