Main Menu
User Menu

Archangelský vojenský okruh [1940-1941]

Arkhangelsk Military District / Aрхангельский военный округ

     
Název:
Name:
Archangelský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Aрхангельский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
15. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
13.06.1941
Nástupce:
Successor:
Archangelský vojenský okruh
28. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.03.1940-13.06.1941 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
26.03.1940-13.06.1941 Archangelsk, ? /

Velitel:
Commander:
26.03.1940-05.06.1940 Kurďumov, Vladimir Nikolajevič (armádní velitel 2. stupně)
05.06.1940-11.06.1940 Kurďumov, Vladimir Nikolajevič (generálporučík)
11.06.1940-13.06.1941 Kačalov, Vladimir Jakovlevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.03.1940-DD.04.1940 Ivanov, Pjotr Alexejevič (plukovník)
DD.04.1940-05.06.1940 Anisimov, Nikolaj Pětrovič (plukovník)
05.06.1940-13.06.1940 Anisimov, Nikolaj Pětrovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.03.1940-DD.06.1941 88. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
26.03.1940-13.06.1941 Autonomní sovětská socialistická republika Komi
26.03.1940-13.06.1941 Archangelská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
26.03.1940-13.06.1941 Vologodská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva 2005.
Mělťuchov, M. I.: Upuščennyj šans Stalina. Moskva 2000.
URL : https://www.valka.cz/Archangelsky-vojensky-okruh-1940-1941-t173469#578024Verze : 1
MOD