Main Menu
User Menu

Přímořská skupina vojsk [1932-1938]

Maritime Group of Forces / Приморская группа войск

     
Název:
Name:
Přímořská skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Приморская группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.02.1932
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.06.1938
Nástupce:
Successor:
1. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.02.1932-17.05.1935 Zvláštní dálnovýchodní armáda
17.05.1935-02.06.1935 Dálnovýchodní vojenský okruh
02.06.1935-28.06.1938 Zvláštní dálnovýchodní armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.02.1932-20.02.1935 Nikolsk-Ussurijskij, ? /
20.02.1935-28.06.1935 Vorošilov, ? /

Velitel:
Commander:
DD.02.1932-DD.07.1934 Putna, Vitovt Kazimirovič ( )
DD.07.1934-20.11.1935 Feďko, Ivan Fjodorovič ( )
20.11.1935-DD.05.1937 Feďko, Ivan Fjodorovič (Komandir armii vtarovo ranga / Командир армии 2-ого ранга)
DD.06.1937-23.02.1938 Levandovskij, Michail Karlovič (Komandir armii vtarovo ranga / Командир армии 2-ого ранга)
23.02.1938-28.06.1938 Podlas, Kuzma Petrovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1936-28.06.1938 43. střelecký sbor
07.06.1936-28.06.1938 39. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Krasnoznamennyj Dalněvostočnyj. Red. I. M. Treťjak. Moskva 1985.
Krasnoznamennyj Dalněvostočnyj vojennyj okrug. Chabarovsk 2008.
URL : https://www.valka.cz/Primorska-skupina-vojsk-1932-1938-t198499#569219Verze : 3
MOD