Main Menu
User Menu

Zvláštní dálnovýchodní armáda [1929-1935]

Special Far Eastern Army / Особая Дальневосточная армия

     
Název:
Name:
Zvláštní dálnovýchodní armáda
Originální název:
Original Name:
Особая Дальневосточная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.08.1929
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.05.1935
Nástupce:
Successor:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:

Dislokace:
Deployed:
06.08.1929-17.05.1935 Chabarovsk, ? /
Velitel:
Commander:
06.08.1929-17.05.1935 Bljucher, Vasilij Konstantinovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
06.08.1929-17.05.1935 Lapin, Alběrt Janovič ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.08.1929-01.07.1930 19. střelecký sbor
DD.08.1929-18.02.1933 18. střelecký sbor
02.07.1930-18.02.1932 Přímořský střelecký sbor
18.02.1932-17.05.1935 Zabajkalská skupina vojsk
DD.02.1932-17.05.1935 Přímořská skupina vojsk
25.03.1932-17.05.1935 Zvláštní kolchoznický sbor
DD.02.1934-17.05.1935 18. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
01.01.1930 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/Zvlastni-dalnovychodni-armada-1929-1935-t163925#496549Verze : 0
MOD