Main Menu
User Menu

II. oddíl Dělostřeleckého pluku 47 [1935-1944]

2nd Battalion, 47th Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 47

     
Název:
Name:
II. oddíl Dělostřeleckého pluku 47
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 47
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1944
Nástupce:
Successor:
Armádní dělostřelecký oddíl II./47
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.10.1939 I. armádní sbor
DD.05.1939-DD.07.1939 III. armádní sbor
DD.04.1941-19.06.1941 XXVI. armádní sbor
19.06.1941-15.07.1941 XXVIII. armádní sbor
15.07.1941-15.08.1941 X. armádní sbor
15.08.1941-DD.06.1943 I. armádní sbor
DD.06.1943-DD.04.1944 XXXXVI. tankový sbor
DD.04.1944-10.06.1944 XXXV. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Lötzen, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1939-DD.MM.1939 Rose, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-Delostreleckeho-pluku-47-1935-1944-t257146#705186Verze : 1
MOD