Main Menu
User Menu

II. oddíl dělostřeleckého pluku 93 [1937-19431]

2nd Battalion, 93rd Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 93

     
Název:
Name:
II. oddíl dělostřeleckého pluku 93
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 93
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
II. oddíl Dělostřeleckého pluku 51
Datum zániku:
Disbanded:
07.01.1941
Nástupce:
Successor:
III. oddíl Dělostřeleckého pluku 103
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1939-DD.10.1939 XVI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.05.1940-02.07.1940 IV. armádní sbor
02.07.1940-07.01.1941 Dělostřelecký pluk 103
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Würzburg, ? /

Velitel:
Commander:
01.02.1938-15.08.1939 Kadgien, Horst (Oberstleutnant)
15.08.1939-07.01.1941 Betzel, Clemens (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-delostreleckeho-pluku-93-1937-19431-t235276#650041Verze : 1
MOD