Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 43 [1940-1943]

43rd Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 43

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 43
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 43
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 13
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.08.1940-11.10.1940 13. pěší divize (motorizovaná)
11.10.1940-01.04.1943 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Eher, ? (Major)
10.04.1942-16.05.1942 Hake, Friedrich von (Oberstleutnant)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Goltz, ? (Oberstleutnant)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stolz, Harald (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-43-1940-1943-t217028#609192Verze : 2
MOD