Main Menu
User Menu

Štáb VII. sboru [1938-1938]

Staff of the 7th Corps

     
Název:
Name:
Štáb VII. sboru
Originální název:
Original Name:
Štáb VII. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 112 - Mobilisovaný útvar 112-B-3
Datum zániku:
Disbanded:
21.11.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
27.09.1938-21.11.1938 Velitelství VII. sboru
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-28.09.1938 Banská Bystrica, Státní učitelský ústav /
28.09.1938-06.11.1938 Vráble, Lidová škola /
06.11.1938-18.11.1938 Topolčany, ? /
18.11.1938-21.11.1938 Banská Bystrica, Státní učitelský ústav /
Přednosta / náčelník:
Chief:
27.09.1938-21.11.1938 Vrzáček, Josef (plukovník generálního štábu), náčelník štábu
27.09.1938-21.11.1938 Kostka, Josef (podplukovník generálního štábu), podnáčelník štábu
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-21.11.1938 1. oddělení /organisační/ štábu VII. sboru
27.09.1938-21.11.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu VII. sboru
27.09.1938-21.11.1938 3. oddělení /operační/ štábu VII. sboru
27.09.1938-21.11.1938 4. oddělení /materiální/ štábu VII. sboru
27.09.1938-21.11.1938 Letecká skupina štábu VII. sboru

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno HURBAN 2
krycí jméno HURBAN 3
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Hurban"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Stab-VII-sboru-1938-1938-t207231#587213Verze : 4
MOD