Main Menu
User Menu

Útočná peruť 65 [1959-1993]

Attack Squadron 65 "Tigers" / VA-65

     
Název:
Name:
Útočná peruť 65
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 65
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1959
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť 25
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1993
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1959-20.12.1963 Palubní letecká skupina 6
20.12.1963-01.01.1965 Palubní letecké křídlo 6
01.01.1965-05.06.1965 Letecké křídlo bojové připravenosti 4
05.06.1965-20.02.1966 COMFAIRNORFOLK
20.02.1966-03.12.1966 Palubní letecké křídlo 15
03.12.1966-22.12.1966 COMFAIRNORFOLK
22.12.1966-15.09.1967 Palubní letecké křídlo 17
15.09.1967-DD.MM.1968 COMFAIRNORFOLK
DD.MM.1968-DD.09.1969 Palubní letecké křídlo 11
DD.09.1969-DD.02.1970 COMFAIRNORFOLK
DD.02.1970-01.09.1986 Palubní letecké křídlo 7
01.09.1986-30.10.1989 Palubní letecké křídlo 13
30.10.1989-10.03.1993 Palubní letecké křídlo 8
Dislokace:
Deployed:
01.07.1959-10.03.1993 Virginia Beach, NAS Oceana

Velitel:
Commander:
01.07.1959-11.09.1959 Cornell, Leland B. (Commander)
11.09.1959-16.11.1960 McNair, William D. (Commander)
16.11.1960-23.10.1961 Rishel, Maurice O. (Commander)
23.10.1961-19.10.1962 Offtermatt, W. F. (Commander)
19.10.1962-04.07.1963 Swinburne, Harry W. Jr. (Commander)
04.07.1963-01.05.1964 Whitney, William J. (Commander)
01.05.1964-30.11.1964 Larsen, Norman E. (Commander)
30.11.1964-30.06.1966 Small, William N. (Commander)
30.06.1966-DD.06.1967 Mandeville, Robert C. (Commander)
DD.06.1967-14.06.1968 Cramblet, Frank (Commander)
14.06.1968-16.06.1969 Smith, Clair St. (Commander)
16.06.1969-19.06.1970 Andrassy, Michael F. (Commander)
19.06.1970-10.06.1971 Easton, Peter B. (Commander)
10.06.1971-23.06.1972 Lyons, William P. (Commander)
23.06.1972-29.06.1973 Shanahan, Thomas E. (Commander)
29.06.1973-25.06.1974 Hollandsworth, Paul F. (Commander)
25.06.1974-27.06.1975 Hawkins, Charles D. Jr. (Commander)
27.06.1975-14.09.1976 Strohsahl, George H. Jr. (Commander)
14.09.1976-16.12.1977 Hahn, Donald L. (Commander)
16.12.1977-23.03.1979 Needham, William R. (Commander)
23.03.1979-20.06.1980 Browne, Herbert A. Jr. (Commander)
20.06.1980-25.09.1981 Prueher, Joseph W. (Commander)
25.09.1981-07.12.1982 Davis, Dickey P. (Commander)
07.12.1982-03.05.1984 Houser, Robert E. (Commander)
03.05.1984-06.09.1985 Fallon, William J. (Commander)
06.09.1985-13.02.1987 Leitzel, Robert L. (Commander)
13.02.1987-12.08.1988 Baker, Stephen H. (Commander)
12.08.1988-23.02.1990 Vogt, Michael C. (Commander)
23.02.1990-12.08.1991 Coon, Ralph H. (Commander)
12.08.1991-04.09.1992 Ross, Thomas J. (Commander)
04.09.1992-31.03.1993 Stark, James K. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1959-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider / Douglas A-1H Skyraider
DD.03.1965-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
DD.12.1968-DD.MM.RRRR Grumman A-6B Intruder
DD.MM.1971-DD.MM.RRRR Grumman KA-6D Intruder
03.05.1972-DD.MM.RRRR Grumman A-6E Intruder
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL CZ: https://www.valka.cz/Utocna-perut-65-1959-1993-t204769#581965Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Attack-Squadron-65-Tigers-VA-65-t204769#581965Version : 0
MOD