Main Menu
User Menu

Palubní letecké křídlo 13 [1984-1991]

Carrier Air Wing 13 / CVW-13

     
Název:
Name:
Palubní letecké křídlo 13
Originální název:
Original Name:
Carrier Air Wing 13
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1984
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1984-05.05.1988 Úderná stíhací peruť 131
01.03.1984-DD.10.1987 Úderná stíhací peruť 132
01.03.1984-01.01.1991 Útočná peruť 55
01.06.1986-01.10.1990 Úderná stíhací peruť 137
10.06.1986-01.10.1988 Úderná stíhací peruť 136
01.09.1986-30.10.1989 Útočná peruť 65
DD.05.1988-01.10.1990 Úderná stíhací peruť 132

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: United States Naval Aviation 1910–1995; Naval Historical Center Department of the Navy, Washington, D.C.; ISBN 0–945274–34–3
URL CZ: https://www.valka.cz/Palubni-letecke-kridlo-13-1984-1991-t87542#584790Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Carrier-Air-Wing-13-CVW-13-t87542#584790Version : 0
MOD