Main Menu
User Menu

Útočná peruť 25 [1948-1959]

Attack Squadron 25 "Tigers" / VA-25

     
Název:
Name:
Útočná peruť 25
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 25
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť 2B
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1959
Nástupce:
Successor:
Útočná peruť 65
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-DD.08.1950 Palubní letecká skupina 2
DD.08.1950-01.07.1959 Palubní letecká skupina 6
Dislokace:
Deployed:
01.09.1946-20.11.1950 Virginia Beach, NAAS Oceana
20.11.1950-20.09.1951 Elizabeth City, CGAS Elizabeth City
20.09.1951-01.04.1952 Virginia Beach, NAAS Oceana
01.04.1952-01.07.1959 Virginia Beach, NAS Oceana

Velitel:
Commander:
01.09.1948-07.09.1949 Sweet, Arthur B. (Commander)
07.09.1949-10.11.1949 Jones, William W. - Acting (Lieutenant Commander)
10.11.1949-31.05.1951 Ershler, Arthur M. (Commander)
31.05.1951-27.10.1952 Tylutki, Ray C. (Commander)
27.10.1952-DD.09.1953 Mills, Jean C. (Lieutenant Commander)
DD.09.1953-DD.02.1955 Stetson, Thomas H. (Commander)
DD.02.1955-DD.04.1956 Gee, Roy P. (Commander)
DD.04.1956-25.11.1957 Weber, William G. (Commander)
25.11.1957-17.12.1957 O’Neil, John R. Jr. (Lieutenant Commander)
17.12.1957-01.07.1959 Cornell, Leland B. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR Douglas AD-1 Skyraider
01.12.1949-DD.MM.RRRR Douglas AD-4 Skyraider
DD.10.1953-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider / Douglas A-1H Skyraider
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-25-1948-1959-t204768#581963Verze : 4
MOD